RENOMIA ŽBL

Poslední den ME v Klatovech. Doražte podpořit Češky i na velké finále

11.08.2019 - Redakce
vytvořeno 10.08.2019, upraveno 10.08.2019

Bezfaulu

Osm dní plných toho nejlepšího evropského mládežnického basketbalu máme v Klatovech za sebou, poslední den před námi. O všem podstatném se rozhodne v neděli během finálového dne na klatovském zimním stadionu. Dozvíme se tak odpovědi na poslední zbývající otázky. O co se hraje?

 

Češky chtějí vyhrát pavouka zklamaných osmifinalistů

 

Reprezentační tým basketbalistek do dvaceti let se na domácí evropský šampionát v Klatovech velmi dobře připravil a smělé plány mířily třeba až k medailovým pozicím. Tyto naděje však Češkám sebraly Italky, které je v nervydrásající osmifinálové bitvě udolaly 64:59 a odsoudily je k bojům o záchranu v elitní divizi. Mladý český tým se ale nenechal zklamáním přemoci a vyhrál následující dva zápasy, čímž nejenom zachránil divizi A i pro příští rok. Proto v neděli od 13 hodin na zimním stadionu zabojuje proti Lotyšsku o výhru v pavouku poražených osmifinalistů a celkové deváté místo.

 

Kdo zamíří do divize B?

 

Češky se návratu do druhé divize sice vyhnuly, z celkových šestnácti celků tam však zamíří hned tři neúspěšné reprezentační týmy. Před posledním hracím dne je rozhodnuto o dvou sestupujících, kterými jsou reprezentace Běloruska a Německa, jedno místo je však stále ještě ve hře. V zápase, který často bývá napínavější než některé boje o medaile, si to o příslušnost v divizi A rozdají od čtvrt na čtyři na zimním stadionu týmy Portugalska a Nizozemska.

 

Korunování nových evropských šampionek

 

Favoritkami na zisk zlatých medailí byly před turnajem Španělky, které na evropském šampionátu dvacetiletých slavily v posledních čtyřech letech a sedmkrát z posledních osmi turnajů. Jejich cestu za obhajobou však zastavily ve čtvrtfinále přemožitelky českého týmu Italky. Ani ty se však do finále nepodívají a o titulu se rozhodne mezi dvěma překvapivými finalisty. Od 20:15 se na zimním stadionu mohou fanoušci těšit na souboj jediných dvou přemožitelů českého týmu na turnaji Ruska s Itálií.