RENOMIA ŽBL

Přípravy na nový ročník ŽBL vrcholí

10.09.2019 - Redakce
vytvořeno 10.09.2019, upraveno 10.09.2019

Bezfaulu

 

Nový ročník ŽBL se kvapem blíží a všechny týmy už jsou v plné přípravě na sezonu, které začne na konci září. Některé celky už sehrály i přípravné zápasy a turnaje, takže si ukážeme, jak se týmům z ŽBL v dosavadních zápasech dařilo.

 

Slovanka MB

 

Čtvrtfinalista posledního ročníku ŽBL Slovanka Mladá Boleslav odehrál mezinárodně obsazený turnaj v Českém Brodě ve složení Flippo Baskets Göttingen (Německo), ŽKK "RMU Banovići" (Bosna a Hercegovina) a ŠBK Šamorín (Slovensko). Český celek obsadil celkové třetí místo, když nejprve porazil slovenský Šamorín 82:67 a následně podlehl těsně nakonec vítězům turnaje z Göttingenu 72:75 a i Banoviči 77:82. Mariah Smelcer ze Slovanky se dostala do ideální pětky turnaje.

Slovanka příprava

 

KP Brno

 

Brňanky začínají novou sezonu pod vedením Dušana Medveckého a ještě před tím, než poprvé odkoučuje zápas jako hlavní trenér ve středu proti SBŠ Ostrava, odehrál nekompletní celek KP domácí přípravný turnaj s názvem Jersey Cup. V něm Brňanky dokázaly zdolat Levhartice Chomutov 70:66 (Mončeková 14 – Kučerová 12) a následně i MBK Ružomberok, a to 63:80.

 

Levhartice Chomutov

 

Nováček příštího ročníku ŽBL má na svém kontě zatím dva duely. Kromě zápasu s KP v Brně se na Jersey Cupu utkaly Levhartice ještě s Ružomberokem, kterému podlehly 27:92 (Vorlová 7).

 

Žabiny Brno

 

Druhý brněnský tým a stříbrný medailista z poslední sezony má znovu smělé cíle a přizpůsobil tomu i přípravu. Hned na úvod si Žabiny pozvaly euroligového účastníka z maďarské Šoproně, se kterým tři čtvrtiny držely krok, aby nakonec podlehly 59:87 (Stoupalová 9). Následně Brňanky odcestovaly do Slovinska, kde v Kranji odehrály Memoriál Jerneje Gortnara. Tam podlehly na úvod s ruským Krasnojarskem 45:71 (Royster 10) a poté přehrály ŽDK Ježica (Slovinsko) 78:27 (Vondráčková 12). Dostaly se tak do zápasu o třetí místo, ve kterém podlehly Budapešti 58:67.

 

SBŠ Ostrava

 

Ostravský tým uspořádal doma turnaj, na který přizval také Hradecké Lvice, maďarskou Pécs a slovenské Young Angels Košice. Pořadatelky v rámci Memoriálu Jiřího Jurdy podlehly Hradci 45:60 (Simpson 17 – Kulichová 13), poté přehrály Pécs 70:62 (Dickey 24) a zdolaly i Košice 57:49 (Miklíková 15). Obsadily tak druhé místo.

 

Hradecké Lvice

 

Východočešky tedy sehrály také turnaj v Ostravě, kde po zdolání domácích hráček přehrály i Košice 71:51 (Kulichová 16) a když zdolaly Lvice i Pécs 91:43 (Marečková 21), mohly slavit turnajovou výhru.

 

O dalších přípravných zápasech vás budeme průběžně informovat.