ŽBL

První s posledním a duel o druhé místo

08.02.2019 - Redakce
vytvořeno 08.02.2019, upraveno 08.02.2019

Bezfaulu

První ZVVZ USK Praha by si měl v osmnáctém kole Ženské basketbalové ligy pohrát s posledním Teamstore Brno. O poznání větším příslibem je duel druhého KP Brno se třetím Sokolem Nilfisk Hradec Králové. Do programu tentokrát nezasáhne SBŠ Ostrava.

 

Východočešky o naději

 

Vítězství by pro KP Brno nejspíš znamenalo jistotu druhé pozice po základní části. Ale triumf Sokola Nilfisk Hradec Králové by vnesl drama. Buď bude mezi oběma celky rozdíl tří výher, anebo jedné. KP a Hradec si mezi sebe vítězství dělí poměrně rovnoměrně, naposledy doma uspěly Východočešky, a to 78:74. 

 

Utkání KP Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v sobotu 9. února od 15:30 v Brně v hale v ulici Vodova.

 

Nepřekonatelný rekord?

 

Když se v této sezoně potkaly Teamstore Brno a ZVVZ USK Praha poprvé, byl z toho výsledek 123:12 pro úřadující mistryně. Tentokrát budou doma Jihomoravanky, a tak snad nehrozí zopakování historického minima v počtu nastřílených bodů celým týmem.

 

Utkání Teamstore Brno - ZVVZ USK Praha se hraje v neděli 10. února od 17 hodin v Brně v hale Morenda.

 

Co by bylo překvapením?

 

Lokomotiva Trutnov na podzim porazila BLK Slavia Praha 75:62 a bylo to překvapení. Jenže celek z Podkrkonoší došel k bilanci 9-6 a drží šesté místo. Slávistky jsou sedmé, ovšem s bilanci opačnou, 6-9. Pražský souboj dvou celků ze středu tabulky je otevřenou záležitostí.

 

Utkání BLK Slavia Praha - Lokomotiva Trutnov se hraje v sobotu 9. února od 18:45 v Praze v hale Eden.

 

Stovka i potřetí?

 

Potřetí a naposledy v sezoně se Basketbalové společenství DSK Basketball Nymburk-KV představí v Karlových Varech. Hradec Králové tu porazilo 101:80, Teamstore Brno 110:61. Padne stovka také do třetice, když přijíždí Slovanka MB?

 

Utkání DSK Basketball Nymburk - Slovanka MB se hraje v sobotu 9. února od 15 hodin v Karlových Varech v Hale míčových sportů.

 

Nabitý program pro Žabiny

 

Duel v hale strakonického U19 Chance vyšel Žabinám Brno mezi dohrávku vypjatého derby s KP Brno a play off mezinárodní EWBL se švédským A3 Basket Umea. Jihomoravanky přesto budou na jihu Čech za favoritky, snad jen právě únava by je mohla zastavit.

 

Utkání U19 Chance - Žabiny Brno se hraje v pátek 8. února od 17:45 ve Strakonicích v hale STARZ.