KOLO: 18. kolo

ROZHODČÍ: Jakub Kec, Lukáš Ulrych, Jan Musil

KOMISAŘ: Josef Opava

Žabiny překonaly únavu a slaví výhru

Basketbalistky Žabin podle očekávání zvítězily na palubovce posledního týmu celé soutěže hladce 94:60. Brňanky překonaly únavu z náročného programu posledních dnů i smolné prohry ve středečním derby o Brno a duel se Strakonicemi prakticky celou dobu kontrolovaly. Nevyšla jim jen druhá čtvrtina, kterou prohrály 20:10, přišly o dvouciferné vedení z první čtvrtiny, a dokonce chvíli prohrávaly. Po přestávce se ale znovu vydal zápas očekávaným směrem, Brňanky ovládly třetí desetiminutovku 23:7 a mířily k výhře. K té jim nejvíce střelecky pomohla z lavičky sedmnácti body Michaela Vacková, do dvouciferných čísel se dostaly ještě čtyři její spoluhráčky v čele s 15 body a 11 doskoky od Justiny Matuzonyté. Poražené vedla s 15 body Karolína Fadrhonsová.

Petr Martínek (trenér U19 Cahnce):„Gratulujeme týmu Žabin k vítězství. Po úvodní desetiminutovce, kdy jsme tahali za kratší konec, jsme se ve druhé čtvrtině vzchopili a vyrovnali jsme nejen hru, ale i skóre. Strakonické hráčky předváděly pohledný basket, super kombinační hru a všechny hráčky hrály na hranici svých možností. Ve druhém poločase v naší úzké rotaci, kdy nám chyběla již tradičně Jeništová a Petrušková nám síly docházely. Soupeř na nás vytáhl presing, se kterým jsme se v některých fázích nedokázali vyrovnat. Neproměnili jsme střelecké pozice a chyběl nám lepší pohyb na útočné polovině. Přesto můžeme být s výkonem našich děvčat spokojeni.“

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Chtěl bych pogratulovat spíše soupeři než nám. Domácí hráčky bojovaly srdcem. My jsme dneska chtěli rozšířit rotaci a dát prostor méně vytíženým hráčkám. Zdaleka n všechny mě přesvědčily a možná si zkusily kolik ještě kvality a práce to obnáší, aby jejich prostor na hřišti byl větší.“