RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
Sokol Nilfisk Hradec Králové 26 16 20 15 77
KP Brno 19 11 20 16 66

DATUM: 12. 04. 2019

HALA: hala Sokol Hradec Králové, Hradec Králové

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Veronika Vávrová, Martin Kučírek, Lukáš Ulrych

KOMISAŘ: Libor Lukeš

Hradec doma zabral a srovnal sérii o bronz

Basketbalistky Hradce Králové zvítězily ve druhém utkání série o třetí místo nad KP Brno 77:66 a zdramatizovaly tak souboj o bronzové medaile, když srovnaly sérii na 1:1. Série hraná na tři vítězné zápasy pokračuje dalším utkáním v Brně 16. dubna.

 

První utkání zklamaných semifinalistů bylo velmi vyrovnané a rozhodla až koncovka, tentokrát se však domácí Lvice rychle dostaly do trháku. Brňanky vedly jen v samém úvodu, pak se ale rozjel útok Východočešek a začal sázet jeden koš za druhým. Za prvních deset minut zvládly Lvice 26 bodů a když pak zlepšily ve druhé čtvrtině domácí hráčky i obranu, bylo jejich poločasové vedení dvouciferné. 

 

Brno pak bojovalo a střelecky se zlepšilo, dlouho to však k ničemu nevedlo. Nápor přišel až v závěrečných minutách, když se při sérii 10:0 blýskla hlavně Michaela Stará a minutu před koncem to bylo jen o sedm. Lvice však uklidnil oddechový čas, důležitý koš dala Josipa Bura a závěr si už dokázaly z čáry trestného hodu pohlídat.

 

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body a deseti doskoky domácí Klára Marečková, kterou doplnila se 13 body Kateřina Zavázalová, Bura doručila 12 bodů. Brno táhla šestnáctibodová Edita Šujanová, na 15 bodů se dostala Michaela Stará, dvanáct bodů dodala Lenka Bartáková. Královopolankám tentokrát nepomohly trojky jako v prvním zápase, v Hradci trefily jen 4 ze 17 pokusů a navíc ztratily 18 míčů. 

 

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Dnes byla náš herní projev jiný, než v předchozím prvním utkání. Byl daleko živější. Už v prvním poločase jsme díky naší aktivitě získali náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující.“

 

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Gratuluji Hradci k vítězství. Šli tomu naproti a byli v dnešním zápase lepším týmem. Dominovali na doskoku, dominovali v situacích 1na1. My jsme dnes ve většině věcí selhali, ale důležité je říct, že je to jedna jedna, jedeme domů a chceme se sem vrátit za stavu 2:1. Což samozřejmě nebude jednoduché, protože Hradec má kvalitní kádr. Důležité bude, abychom k tomu přistoupili trochu jiným způsobem než dnes.“

ZTRÁTY

50.9

46.2

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

27.8

23.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

88.9

85.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

44

32

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

11

18

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY