RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
KP Brno 19 15 17 18 69
Sokol Nilfisk Hradec Králové 21 22 15 20 78

DATUM: 16. 04. 2019

HALA: Městská hala míčových sportů-nová, Brno

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Tomáš Linhart, Ondřej Zatloukal, Jan Hecl

KOMISAŘ: Petr Reichl

Hradec urval výhru venku a má mečbol

Basketbalistky Hradce Králové zvítězily ve třetím utkání série o bronz nad KP Brno 78:69 a po úvodní porážce dokázaly otočit stav série na 2:1 ve svůj prospěch. Sezonu mohou oběma týmům ukončit výhrou v pátečním duelu na domácí palubovce.

 

V dosavadním průběhu série vždy kraloval domácí tým, Brnu však tentokrát zápas vůbec nevyšel. Královopolanky vedly jen v samém úvodu, pak však převzal taktovku hostující tým a bodovou sérií se dostal do mírného vedení. Tentokrát se Hradec i z důvodu absence Pamely Effangové (výron kotníku) neopíral o trojkovou střelbu, naopak využíval svou převahu v podkošovém prostoru. 

 

Ve vyrovnaném úvodu druhé čtvrtiny šlo Brno ještě jednou do vedení, když však Petra Kulichová otáčela ve čtrnácté minutě na 30:29 pro Hradec, málokdo čekal, že je to poslední změna ve vedení v zápase. Koš zkušené pivotky totiž nastartoval sérii 15:0, kterou si ještě před přestávkou získaly Lvice dvouciferný náskok. 

 

Brno duel ani při nepříznivém průběhu nezabalilo a v polovině třetí čtvrtiny Oroszová snižovala na rozdíl pouhých dvou bodů, dál to ale nešlo a Východočešky zlepšenou obranou znovu odskočily. Domácí celek tlačil na soupeře, jak to šlo, skóre se jim však otočit nepodařilo. Poslední nápor přišel v úplném závěru, kdy na rozdíl čtyř bodů snížila nejprve Lenka Bartáková a následně ještě Michaela Stará, za poslední téměř dvě minuty se však už Brno střelecky neprosadilo a Hradec si pohlídal výhru.

 

K té přispěla hlavně základní pětka, která se postarala o 68 ze 78 bodů, nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body Kristýna Minarovičová, na šestnácti se shodly Klára Marečková a Andrea Klaudová, čtrnáct bodů a deset doskoků zaznamenala Petra Kulichová. Brnu nestačilo 17 bodů Sabíny Oroszové, o čtrnáct bodů se postarala Michaela Stará.

 

Série pokračuje v pátek od 17:30 v Hradci. 

 

Romana Ptáčková (trenérka Hradce Králové): „Velice pěkný zápas, hrálo se nahoru dolů ve vlnách. Do koncovky jsme šly s náskokem, ale mentální chyby nás málem stály vítězství. Musíme se z toho poučit. Nenastoupila Effangová, která má výron.“

 

Martin Pospíšil (trenér KP Brno): „Už poněkolikáté v play off rozhodl náš výpadek ve druhé čtvrtině, v obraně i útoku. Ve zbytku utkání jsme sice ukázali charakter i basketbalovou kvalitu, ale s takovým soupeřem jako je Hradec, se výpadky trestají. Zde musíme hledat příčinu naší porážky." 

ZTRÁTY

45.5

57.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

26.3

35.7

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

82.4

89.5

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

32

32

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

16

19

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY