RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
Sokol Nilfisk Hradec Králové 26 15 15 14 70
KP Brno 8 22 10 20 60

DATUM: 19. 04. 2019

HALA: hala Sokol Hradec Králové, Hradec Králové

FÁZE: Play off

KOLO: 4. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Matěj Záruba, Lucie Peterková

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Hradec vlétl na KP a slaví bronz

Třetím nejlepším týmem letošní sezony ŽBL jsou stejně jako loni hráčky Hradce Králové. Východočeské Lvice zvítězily ve čtvrtém utkání série o bronz nad KP Brno 70:60 a sérii ukončily třemi výhrami v řadě poměrem 3:1.

 

Brňankám série utekla ve třetím duelu na domácí palubovce, potřebovaly tak v pátek v Hradci nutně vyhrát, aby prodloužily sérii do úterý a pátého utkání doma. Hned úvod čtvrtého utkání však zaspaly, prvních téměř šest minut nedaly ani bod a rychle proti namotivovaným Lvicím ztrácely 0:13. Pak se sice Královopolanky zlepšily, dva slepené koše v závěru čtvrtiny ale posunuly rozdíl ve prospěch domácích na osmnáct bodů.

 

Brno se ale v přestávce mezi čtvrtinami probralo a šestnácti rychlými body na úvod druhé čtvrtiny se vrátilo do utkání. Pomohly hlavně čtyři rychlé trojky a zase bylo o co hrát. Druhá desetiminutovka tak probíhala ve vyrovnaném duchu, až v jejím závěru přišel nápor domácích. Lvice totiž trefily dvě rychlé trojky a utekly do poločasového jedenáctibodového vedení.

 

Ve druhé půli už jako by Brnu docházely nejen fyzické, ale i psychické síly a Hradec bez větších problémů kontroloval svůj náskok. Poslední nápor KP přišel čtyři minuty před koncem, kdy se až z osmnáctibodové ztráty stal po trojce Lenky Bartákové osmibodový rozdíl, víc už toho ale hostující hráčky nestihly.

 

Hradec hrající znovu bez Pamely Effangové dovedly k výhře 17 body Klára Marečková, 15 jich přidala Kristýna Minarovičová a jedenáct Andrea Klaudová. Velezkušená Petra Kulichová se blýskla 9 body a 16 doskoky. KP, které trápily zranění v průběhu celé sezony, táhla třináctibodová Eva Kopecká, jedenáct bodů stihla Lenka Bartáková.   

 

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Měly jsme skvělý nástup do zápasu. Trochu jsme si v úvodu vyměnili s Brňankami role, protože to byla od nás trojková smršť. Pak jsme tam udělali individuální chyby, odstoupili jsme od hráček na perimetru a Brno se, také trojkami, na nás dotáhlo. Důležité v dnešním utkání bylo, že se nám dařilo na útočném doskoku.“

 

 

Martin Pospíšil (trenér KP Brno):„Každému, kdo ten zápas viděl, bylo jasné, že se rozhodovalo v první čtvrtině. Tu jsme prohráli 26:8. Pak nás stálo strašně moc sil, abychom se dokázali vrátit do zápasu, což se nám podařilo. Ještě důležitějším faktorem bylo, že jsme soupeři dovolili 19 útočných doskoků, z čehož vznikalo obrovské množství šancí.“

 

ZTRÁTY

36.6

40.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

45.0

43.8

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

76.5

64.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

48

24

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

23

18

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST