RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK Žabiny Brno 19 12 25 14 70
ZVVZ USK Praha 23 18 20 32 93

DATUM: 20. 04. 2019

HALA: SH Rosnička Brno, Brno

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - finále

ROZHODČÍ: Veronika Vávrová, Marek Vošahlík, Petr Znamínko

KOMISAŘ: Renáta Kašparová

Žabiny bojovaly, USK rozhodl v závěru

Basketbalistky USK Praha zvítězily ve druhém finále ŽBL na palubovce brněnských Žabin 93:70 a v sérii vedou 2:0 na zápasy. O dalším titulu tak mohou rozhodnout ve středu 24. dubna na domácí palubovce.

 

Pražanky to ale na palubovce odvěkého rivala neměly vůbec jednoduché. Oproti domácí výhře 108:51 se Žabiny dlouho držely, a ještě po třiceti minutách byl výsledek hratelný. USK sice zvládl dobře úvod a favoritky odskočily v osmé minutě do dvouciferného vedení, nedokázaly ho však navýšit a Brňanky se dotáhly v úvodu druhé čtvrtiny na rozdíl tří bodů. Podobný scénář se v průběhu zápasu opakoval ještě několikrát, naposledy to bylo po trojce Michaely Vackové 61:65 osm minut před koncem a domácí fanoušci jásali. Pak však USK ukázal kvalitu, zbytek zápasu vyhrál 28:9 a pohlídal si druhou výhru.

 

Po čtyřicetibodovém představení Aleny Hanušové v prvním zápase ji tentokrát nahradila Američanka Isabelle Harrison, která nejlepší bodový výsledek letošní sezony vyrovnala také na 40 bodech a přidala i 11 doskoků. Hanušová ji doplnila 24 body. Žabiny měly oporu v Nikole Dudášové, jenž se blýskla 19 body, Beáta Adamcová a Marques Webb se shodly na 12 bodech.  

 

Viktor Pruša (trenér BK Žabiny Brno):„My jsme dnes hráli velice dobře, udrželi jsme jednu z velkých zbraní USK, což je útočný doskok, tři čtvrtiny jsme hráli vyrovnaný zápas, bohužel ve čtvrté čtvrtině nám docházely síly, bylo tam několik situací, kdy jsme zbytečně ztrátovali a zbytečně jsme dostali jednoduché koše. Myslím, že to výsledné skóre je pro nás možná příliš kruté, nijak to ale nesnižuje výkon holek a jsem rád, že se dnes odvděčily fanouškům za podporu v celé sezóně, i já bych jim chtěl tímto poděkovat. Dnes to byl zápas, který se musel líbit všem, a já jsem taky spokojený.“


Pavel Kubálek (asistent trenérky ZVVZ USK Praha):„Já bych chtěl poblahopřát domácím k výbornému průběhu zápasu. Rozjezd nebyl bohužel úplně podle našich představ, dlouho jsme se nemohli dostat do tempa, postupem času se nám to podařilo, dostali jsme se do klidu, dařilo se nám zakončovat a s výsledkem jsme nakonec spokojení.“

ZTRÁTY

46.2

55.7

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

29.2

28.6

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

68.4

92.9

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

34

44

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

19

14

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY