RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
Slovanka MB 19 18 17 18 72
BK Loko Trutnov 16 13 14 22 65

DATUM: 08. 10. 2019

HALA: Sportovní hala Ml. Boleslav, Mladá Boleslav

FÁZE: Základní část

KOLO: 4. kolo

ROZHODČÍ: Veronika Vávrová, Michal Šafařík, Michaela Scholzová

KOMISAŘ: Josef Opava

Premiérová výhra Slovanky

Premiérovou výhru v novém ročníku RENOMIA ŽBL slaví ve čtvrtém kole hráčky Slovanky MB. Ty v úterní předehrávce doma zdolaly Trutnov 72:65 a odsoudily svého soupeře k nepříjemné třetí porážce za sebou.

Premiérovou výhru v novém ročníku RENOMIA ŽBL slaví ve čtvrtém kole hráčky Slovanky MB. Ty v úterní předehrávce doma zdolaly Trutnov 72:65 a odsoudily svého soupeře k nepříjemné třetí porážce za sebou.

 

Duel probíhal jako na houpačce. Na úvodní nástup domácích Východočešky skvěle zareagovaly a v osmé minutě šly do vedení 15:12. Pak však čekaly hostující hráčky téměř šest minut na další trefu z pole a Slovanka odskočila do devítibodového vedení. Nápor domácích pokračoval a jejich vedení vzrostlo před přestávkou až na třináct bodů. To však pro bojovný Trutnov nebyl ani zdaleka konec a Bailee Cotton snížila krátce po přestávce dvěma koši v řadě už jen na 39:40. Lokomotiva měla i šanci na obrat, ta však nevyšla a domácí hráčky velkou sérií 12:1 znovu utekly do dvouciferného vedení. Trutnov měl sílu ještě na jeden nápor, který vrcholil v poslední minutě. To Michaela Potočková snížila na rozdíl tří bodů, pak už ale žádný koš Trutnova nepadl a Slovanka pojistila vedení čtyřmi trestnými hody.

 

Střeleckou hvězdou zápasu byla hostující Anna Rylichová s 20 body, další tři její spoluhráčky se dostaly do dvouciferných čísel, ale ani to nestačilo. U vítězek se tři nejlepší střelkyně shodly na 12 bodech, a to zkušená Kateřina Křížová, Mariah Smelser a Andrea Ondroušková, která přidala také 11 doskoků. 

 

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „Odehráli jsme špatný první poločas. Byli jsme málo důrazní, všechny nerozhodné míče měl soupeř, ačkoliv jsme si před zápasem řekli, že by to mělo být naopak. Nebyli jsme aktivní v útoku, ani v obraně. Nedokázali jsme využít, že Slovanka měla v každé čtvrtině vždy rychle čtyři fauly a místo toho, abychom atakovali koš, obstřelovali jsme ho z dálky a dostávali se do psychické nepohody. Po změně stran nastoupil úplně jiný Trutnov. Aktivní hrou v útoku a obraně jsme brzy dokázali smazat rozdíl. Bohužel v momentě, kdy to bylo o jediný bod, jsme neproměnili samostatný nájezd, dali šanci soupeři a ten získal svůj náskok zpět. Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme zkusili nasadit ultra malou sestavu a zónovou obranu, ale ani tohle nevedlo k úspěchu a Slovanka vedla až o 14 bodů. Pak se znovu projevila naše bojovnost, závěr jsme odmakali, dotáhli se na tři body, ale domácí družstvo proměnilo důležité střely a šestky. Musím uznat, že Slovanka vyhrála zaslouženě. Nicméně sezona je dlouhá, čekají nás další důležité zápasy. Musíme se z prohry poučit a neopakovat chyby, kterých bylo dnes hodně, a jít s hlavami vzhůru do dalších utkání.“

 

 

ZTRÁTY

48.2

40.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

21.4

19.2

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

69.2

69.6

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

52

39

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

23

20

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY