KOLO: 6. kolo

ROZHODČÍ: Kamil Karafiát, Ivo Melichárek, Pavel Nehoda

KOMISAŘ: Zdeněk Valoušek

Ostravské drama

Hráčky SBŠ Ostrava dokázaly v šestém kole RENOMIA ŽBL navázat na úspěšné působení v evropských pohárech. Po dvou výhrách v EWBL a jedné v CEWL doma přehrály v dramatu Levhartice Chomutov 75:72.

Duel byl po většinu svého průběhu vyrovnaný, když si ani jeden z týmů nedokázal vytvořit větší náskok. V úvodní čtvrtině měly více navrch domácí basketbalistky, pak převzaly díky lepší střelbě a menšímu počtu ztrát kontrolu nad utkáním hostující basketbalistky. Ani tak se ale nedokázaly utrhnout a v úvodu poslední čtvrtiny vedly Levhartice pouze rozdílem dvou bodů. V tu chvíli však z ničeho přišla hostující série 9:0, která dala Chomutovu poprvé v utkání dvouciferný náskok. Ostrava zápas nezabalila a dvě a půl minuty před koncem už to zase bylo jen o dva body a o chvíli později dokonce o bod. Pak sice podržela Chomutov košem po nájezdu mladá rozehrávačka Eliška Žílová, jenže Ostrava znovu šestkami snížila a Američanka Sara Dickey z odskoku osmnáct sekund před koncem otočila skóre. Michaela Krejzová pak v pokusu o samostatnou akci ztratila míč, Ostrava proměnila šestky a přežila závěrečný pokus Chomutova o vyrovnání.

Hvězdou zápasu byla s 26 body právě hrdinka koncovky Dickey, o bod méně přidala Eilidh Simpson. Chomutovu nestačilo 15 bodů a 12 doskoků Jany Eisnerové, třináct bodů přidala Tereza Vorlová.