RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4 Q5  
Kompletní statistikaKompletní statistika
Slovanka MB 16 13 16 11 7 63
 Levhartice Chomutov 8 19 10 19 15 71

DATUM: 15. 12. 2019

HALA: Sportovní hala Ml. Boleslav, Mladá Boleslav

FÁZE: Základní část

KOLO: 12. kolo

ROZHODČÍ: Martin Kučírek, Lukáš Hartig, Matěj Barták

KOMISAŘ: Libor Lukeš

Předvánoční drama pro Chomutov

Posledním zápasem zakončila RENOMIA ŽBL svou část odehranou v roce 2019. Dohrávka dvanáctého kola nabídla parádní drama, když Levhartice Chomutov ukořistily na palubovce Slovanky výhru až v prodloužení. Dohrával se i duel Středoevropské ligy CEWL s dvojí českou účastí.

 

Drama pro nováčka

 

Parádní drama nabídl fanouškům duel dvanáctého kola mezi Slovankou a Chomutovem. Muselo rozhodnout až prodloužení a v něm slavily Levhartice 71:63, které tímto zakončily svou bilanci v roce 2019 na šesti výhrách a stejném počtu porážek a jsou na šestém místě tabulky. 

 

Většina z úvodních čtyřiceti minut patřila ale domácímu celku. Mladoboleslavský tým se ujal vedení hned v samém úvodu, udržel v první čtvrtině své soupeřky na čtyřech koších a celkem osmi bodech, takže Slovanka vedla 16:8. Ve druhé čtvrtině se ofenziva Chomutova rozjela, ale ve správnou chvíli vždy zapnula i Slovanka a udržela si tak do přestávky těsné vedení.

 

Liché čtvrtiny patřily v tomto zápase Slovance a potvrdilo se to i po poločase, když znovu opadla ofenziva Levhartic a domácí hráčky utekly do náskoku, který byl až desetibodový ještě necelých sedm minut před koncem. Pak ale zavelela bývalá hráčka Slovanky Monika Satoranská, přidala se k ní Zuzana Kučerová a dvě minuty před koncem poprvé v zápase vedly Levhartice. Slovanka ještě zabrala a vedla po koši Kateřiny Bartoňové v poslední minutě o tři body, sedmnáct sekund před koncem ale Veronika Aulichová srovnala trojkou a muselo se do prodloužení. 

 

Hostující hráčky daly prvních šest bodů prodloužení a vydřely cenné vedení. Domácí hráčky se dostaly na rozdíl dvou bodů, v tu chvíli ale minutu před koncem trefila klíčovou trojku Michaela Krejzová a rozhodla o výhře Chomutova, který si závěr pohlídal na šestkách.

 

Právě Krejzová byla nejlepší střelkyní zápasu se 17 body, ke kterým přidala i 12 doskoků, doplnila ji s patnácti body Aulichová. Monika Satoranská dala jen čtyři body a trefila jedinou střelu ze čtrnácti, přidala však 16 doskoků. Slovanku držela se 13 body Monika Fučíková, Eliška Hálová dodala 12 bodů.

 

 

ZTRÁTY

30.2

32.1

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

16.7

17.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

79.2

83.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

50

64

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

26

25

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY