KOLO: 15. kolo

ROZHODČÍ: Lukáš Ulrych, Lucie Peterková, Lukáš Hartig

KOMISAŘ: Rudolf Výborný

Dohrávka pro Ostravu

Důležitou výhru si v dohrávce patnáctého kola RENOMIA ŽBL připsaly basketbalistky Ostravy, které zvítězily na palubovce Levhartic Chomutov 77:60 a před posledním ligovým kolem ještě útočí na šestou pozici svého soupeře. Domácí Levhartice v zápase ani jednou nevedly a od závěru první čtvrtiny tahaly za kratší konec. V úvodu druhé desetiminutovky šly hostující hráčky poprvé do dvouciferného vedení. Z toho se ještě Chomutov dostal a duel zdramatizoval, od druhé půle ale Ostrava kontrolovala hru i své vedení, které krátce před koncem bylo dokonce čtyřiadvacetibodové.

K výhře dovedly Ostravu zahraniční posily, Sara Dickey dala 20 bodů, Eilidh Simpson přidala 12 bodů a nejlepší Češka Tereza Motyčáková dala 10 bodů. Levhartice se střelecky opíraly o šestnáctibodovou Moniku Satoranskou, na čtrnáct se dostala Tereza Vorlová.