HALA: hala Sokol Hradec Králové, Hradec Králové

KOLO: 16. kolo

ROZHODČÍ: Petr Baudyš, Filip Dombrovský, Ivo Melichárek

KOMISAŘ: Jiří Kukla

Utrápená druhá čtvrtina Levhartic

Jasnou výhrou favorita skončila předehrávka šestnáctého kola RENOMIA ŽBL mezi Hradcem Králové a Chomutovem. Domácí Lvice totiž hladce ovládly druhou čtvrtinu a dokráčely k výhře 91:45. Levhartice přitom skvěle začaly a v první čtvrtině si vybojovaly až osmibodový náskok. Vedení 17:9 ale neudržely a po první čtvrtině už nejtěsnějším rozdílem prohrávaly. To dalo jasný návod i do zbytku zápasu, když se ve druhé čtvrtině Levhartice zmohly na pouhé dva koše z pole a celkem čtyři body, prohrály čtvrtinu propastným rozdílem 4:26 a o vítězkách zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Lvice pak navíc nepolevily, přehrály své soupeřky jasně i po přestávce a došly si pro pohodlné vítězství.

K tomu nejvíce pomohla výbornou střelbou Andrea Klaudová, která nasázela 23 bodů na pouhých dvanáct pokusů z pole, dvacet bodů přidala Pamela Effangová a dvanáct Karolína Šotolová. Levhartice vedly zkušená Tereza Vorlová se 17 body a Monika Satoranská se 13. Žádná jejich spoluhráčka se ale nedostala přes pět nastřílených bodů.