KOLO: 17. kolo

ROZHODČÍ: Michal Perlík, Lukáš Hartig, Martin Svoboda

KOMISAŘ: Libor Lukeš

Heroický nápor Trutnova na zvrat nestačil

V neděli se jedním zápasem dohrálo sedmnácté kolo RENOMIA ŽBL. V důležitém souboji ze spodní poloviny tabulky ukořistily cenné vítězství Levhartice Chomutov, které vyhrály na palubovce Trutnova po velké bitvě 86:81. V divokém zápase se střídaly ofenzivní momenty s útočným trápením na obou stranách. Hned od začátku se střídaly oba celky ve vedení a první do náporu utekly Levhartice, když osmi body v řadě získaly šestibodový náskok. Celkově padlo v útočné první čtvrtině čtyřiapadesát bodů a bylo zaděláno na parádní přestřelku. Ve druhé čtvrtině Trutnov dotíral na soupeřky a po koši Brittany Cotton se dostal na rozdíl jediného bodu, pak se domácí hráčky ale téměř tři minuty neprosadily a Chomutov deseti body v řadě poprvé prolomil hranici dvouciferného rozdílu. Jako přes kopírák probíhala i třetí čtvrtina, když se Východočešky dostaly na rozdíl čtyř bodů a tlačily na soupeřky, Levhartice ale zareagovaly parádně, ubránily Trutnov od pětadvacáté do třicáté minuty bez bodu a náskok se najednou blížil dvacetibodové hranici. Ani to však nebyla konečná, protože to domácí hráčky nezabalily a ostrostřelbou v poslední čtvrtině začaly bod po bodu stahovat. Ještě pět minut před koncem to bylo po trojce hostující Michaely Krejzové o 23 bodů, pak však přišel heroický nápor Trutnova včetně pěti trojek, nejblíže se však dostaly na pět bodů v úplném závěru a na zvrat už to nebylo.

Skvělý střelecký výkon předvedla právě Michaela Krejzová, která dala pět trojek a celkem 27 bodů, na třinácti se shodly její spoluhráčky Monika Satoranská a Eliška Žílová. Trutnovu nestačila víc rozložená střelba, když pět dvouciferných střelkyň vedla se 16 body Kateřina Kozumplíková.