KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Lukáš Ulrych, Lukáš Hartig, Dominik Výborný

KOMISAŘ: Daniel Kurucz

Žabiny bez potíží v Praze

Hladce potvrdily roli favoritek basketbalistky Žabin Brno, které zvítězily na palubovce Slavie Praha 97:64 a dál útočí na třetí či případně druhou příčku po základní části. Hostující hráčky nastoupily ještě bez své nejnovější posily, Nizozemky Richelle Van der Keijl, která přišla právě ze Slavie a také bez Litevky Justiny Matuzonyté, která si v minulém zápase poranila koleno a sezóna pro ni skončila.

Pražanky kousaly jen v úvodu, když se prvních deset minut držely na dostřel a v několika úsecích i vedly. Pak se ale projevila větší kvalita i zkušenosti Brňanek a zápas se začal odvíjet očekávaným směrem. Ve třinácté minutě byl rozdíl mezi oběma celky poprvé dvouciferný, Žabiny v drtivém náporu druhé čtvrtiny utekly dokonce až na dvacetibodové vedení a ve druhé půli mohly v poklidu zápas kontrolovat. Skvěle střelecky jim navíc vyšla i poslední čtvrtina a jen těsně jim tak uteklo překonání stovky.

Střeleckou hvězdou večera byla mladá křídelnice Žabin Kateřina Galíčková, která se blýskla 19 body, na sedmnáct se dostala Petra Záplatová. Záplatovou dorovnala v dresu Slavie Kamila Hošková, jako nejlepší střelkyně poražených, o bod méně stihla za kompletních 40 minut Eliška Mircová.