RENOMIA ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK Žabiny Brno 26 12 8 16 62
KP Brno 20 11 28 16 75

DATUM: 07. 03. 2020

HALA: SH Rosnička Brno, Brno

FÁZE: skupina A

KOLO: 4. kolo

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Michal Perlík, Lukáš Hartig

KOMISAŘ: Robert Paulík

Zlomová porážka Žabin

Důležitou výhru si v nadstavbové skupině A RENOMIA ŽBL připsaly basketbalistky KP Brno, když v dalším derby přehrály Žabiny 75:62. Poražené obhájkyně stříbra tak definitivně odsunuly na čtvrtou příčku pro play off a do čtvrtfinále se Slavií.


Domácí Žabiny přitom do utkání i bez své ústřední rozehrávačky Petry Záplatové lépe vstoupily a po většinu prvního poločasu vedly, v některých fázích až o deset bodů. Po přestávce pak ale přišel nebývalý kolaps domácího týmu, který prohrál třetí desetiminutovku 8:28 a zápas se úplně otočil. Královopolanky samy utekly až do patnáctibodového náskoku a ten bez větších potíží dokázaly uhlídat.

 


Žabiny jsou tak zklamané, protože je v případě postupu do semifinále s největší pravděpodobností čeká favorizovaný USK Praha a nesplnily tak cíl, se kterým do nadstavby vstupovaly.

 

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body domácí podkošová hráčka Natálie Stoupalová, která přidala navíc i 11 doskoků. Klára Křivánková zvládla roli místo Petry Záplatové deseti body a třemi asistencemi na dvě ztráty. Oporami vítězek byla s 18 body Michaela Stará, na třináct bodů se dostala Emily Potter. KP stále chybí zraněná posila Renáta Březinová.


„My jsme v prvním poločase hráli velmi organizovaně s minimem chyb, to nám dávalo energii. KP nás ale eliminovalo z dlouhé vzdálenosti a my jsme dnes neměli střelecký den. Příčinu té prohry je potřeba jednoznačně hledat ve třetí čtvrtině, kdy to během krátké doby bylo na body 4:19 pro KP, celá čtvrtina pak 8:28, kde jsme udělali triviální chyby v obraně. Tím nám kleslo sebevědomí na útočné polovině, dostávali jsme se do krkolomných postupných útoků,“ uvedl po utkání trenér domácích Viktor Pruša.

 

 

ZTRÁTY

38.0

46.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

14.3

30.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

72.0

68.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

48

39

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

19

15

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY